Salon w stylu urban jungle – poradnik z pomysłami

Urządzając nowe mieszkanie, warto zdecydować się na wykorzystanie konkretnego stylu, który przemycony zostanie do każdego pomieszczenia. W ten sposób przestrzeń, którą dysponujemy zyska niepowtarzalny charakter, wyrażający naszą osobowość i charakter. Obecnie ciekawym stylem, który warto wziąć pod uwagę, jest urban jungle. Styl ten doskonale sprawdzi się przede wszystkim w salonie. Co warto wiedzieć o tym niebanalnym sposobie wystroju wnętrz?

Cechy charakterystyczne

Urban jungle to charakterystyczny styl wyróżniający się motywem egzotycznych roślin, a także botanicznymi akcentami, które przemycone są niemal w każdym dostępnym miejscu i dodatkach. Mieszkanie urządzone w tym stylu wyróżnia się obecnością palm, paproci, kaktusów i innych żywych roślin, które stanowią główną dekorację. Meble ściany i pozostałe dodatki umieszczone w poszczególnych pokojach stanowią tło mające na celu wyeksponować naturalną roślinność. Styl ten doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych mieszkaniach, a także w biurach czy sklepach.

Wielki powrót roślin

Urządzając swoje mieszkanie w stylu urban jungle, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w dużą ilość różnorodnych roślin. Jest to powrót do lat dziewięćdziesiątych, gdzie rośliny stanowiły ważny element dekoracyjny w każdym domu. Dobierając rośliny, sięgamy po różnorodne odmiany i gatunki. Jeśli dysponujemy sporym metrażem, zdecydujemy się na zakup roślin w rozmiarach XXL –  palm doniczkowych, paproci i bluszczy, a także storczyków czy orchidei, które doskonale podkreślą aranżowane wnętrze. Unikajmy sztucznych kwiatów, które nie tylko prezentują się wyjątkowo niekorzystnie, ale dodatkowo szybko kurzą się i stanowią mało atrakcyjny dodatek, który z pewnością nie wprowadzi pożądanej atmosfery do naszego mieszkania.

Meble w stylu urban jungle

Kolejnym ważnym aspektem, który wpłynie na wygląd i prezentację naszego mieszkania, są meble. W przypadku stylu miejskiej dżungli warto zdecydować się na wybór ciemnych czarnych mebli wykonanych z naturalnego drewna, które będą stanowiły dobre tło dla umieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach roślin. Świetnie sprawdzą się meble bardziej retro, które będą podkreślać niestandardowy wygląd mieszkania. Ściany w przypadku stylu urban jungle warto pozostawić białe lub pokryć delikatnie kremowo farbą, która nie będzie przykuwała uwagi, a pozostanie mniej widoczna. Będzie ona jednocześnie doskonale dopasowana do mebli, a także roślin znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach. Zamiast łóżka warto zdecydować się na prostą konstrukcję wykonaną z palety i materaca, która nie tylko zapewni wygodę w trakcie snu, ale jednocześnie będzie prezentowała się wyjątkowo niebanalnie i wpisze się w klimat całego mieszkania.

Dodatki nie tylko roślinne

Dodatki w mieszkaniu warto również dopasować do wykorzystanego stylu. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju proste grafiki przedstawiające rośliny, a także proste rysunki utrzymane w monotonnej, ograniczonej kolorystyce. Warto wykorzystać dodatki do podkreślenia dominującego stylu. Poduszki, koce, dywany warto wybierać w ciemnozielonym kolorze, który również będzie przywodził na myśl świeże liście roślin.

Urban jungle jest świetnym sposobem na odświeżenie mieszkania bez konieczności wprowadzania drastycznych zmian. Duża ilość roślinności sprawi, że przestrzeń będzie prezentowała się świeżo i przytulnie. Dodatkowym atutem mieszkania urządzonego w tym stylu jest jego uniwersalność – jeśli zdecydujemy się na zmianę stylu, nie będziemy musieli zmieniać kolor ścian czy prowadzić bardzo rozbudowanych prac remontowych. To niebanalna propozycja zarówno dla młodych, oryginalnych osób, ale również dla miłośników bardziej tradycyjnych wnętrz.