5 błędów przy urządzaniu sypialni – tak nie urządzaj wnętrza

1. Błędy kolorystyczne – mocne, jaskrawe lub ciemne barwy

Ze względu na podstawowe funkcje, którą ma spełniać sypialnia, czyli odpoczynek i relaksacja, powinniśmy poważnie zastanowić się nad doborem kolorów, które znajdą się ścianach tego pomieszczenia. Mocne, jaskrawe barwy nie sprzyjają odprężeniu, ani wyciszeniu przed snem, mimo tego, że jest to informacja dość powszechna, to wciąż zdarza się, że malujemy nasze sypialnie na przykład w kolorze żółtym.

Kolejnym błędem kolorystycznym jest decydowanie się na ciemne barwy, często dzieje się tak, ponieważ chcemy, aby nasza sypialnia była nowoczesna i oryginalna, jednak nie jest to dobry pomysł. Ciemne barwy po pierwsze optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego możliwe, że będziemy czuć się przytłoczeni, a po drugie mogą wpływać przygnębiająco i pesymistycznie.

2. Zagracenie

Za dużo dodatków, akcesoriów, jak i mebli. W sypialni potrzebujemy przestrzeni, nie zapominajmy o tym. Chcąc bogato udekorować nasze pomieszczenie, a jednocześnie mieć miejsce do przechowywania wielu rzeczy  doprowadzamy do momentu, w którym zagracamy naszą przestrzeń i wprowadzamy niepotrzebny chaos. Współcześnie można znaleźć bardzo ciekawe wyposażenia wnętrza szef, które potrafią pomieścić więcej, niż mogłoby nam się wydawać.

3. Rezygnowanie z dodatkowego oświetlenia

Lampki nocne, czy wolnostojące dodają uroku i nastrojowości naszej sypialni, więc nie rezygnujmy z nich. Jedna lampa sufitowa nie zapewni nam wystarczającej ilości światła, szczególnie podczas czytania książki. Oprócz lampek nocnych dobrym rozwiązaniem są także kinkiety, które montowane są na ścianach, oprócz tego, że wyglądają ciekawie, to są także funkcjonalne. Dodatkowym udogodnieniem będzie regulator intensywności światła, który zapewni odpowiednią atmosferę.

4. Nieodpowiedni dobór materaca

Często oszczędzamy na materacu, ponieważ myślimy, albo chcemy myśleć, że jakość materaca szczególnie nie wpływa na jakość naszego snu i między innymi dlatego akceptujemy ten, który dostajemy za darmo, albo w promocji przy zakupie danego modelu łóżka. Idealny materac to taki, który jest dopasowany do naszych potrzeb, musimy sami przetestować lub poradzić się specjalisty, który pomoże nam wybrać ten nasz, jedyny.

5. Zbyt duże inspirowanie się aktualnymi trendami

Moda przemija. Oczywiście inspirujmy się wnętrzarskimi nowinkami, jednak nie róbmy wszystkiego stricte pod dany, nowy styl. Zawsze najbezpieczniej postawić na klasykę albo styl, w którym się odnajdujemy od zawsze i wiemy, że nigdy nam się nie znudzi.

Regeneracja i wypoczynek są najważniejszymi funkcjami, które powinna spełniać każda sypialnia. Oczywiście powinniśmy się w niej także dobrze czuć. Unikanie wyżej wymienionych błędów pozwoli Wam na cieszenie się swoim relaksacyjnym kątem.